1995 yılında kurulan IŞIK KAYNAK Makina Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., Türkiye'de invertör ve trafolu kaynak makineleri tasarımı, imalatı ve satımında lider firmalardan biridir. Gaziantep'te bulunan şirket, 4.400 m² kapalı üretim tesisine (ofisler, Ar-Ge bölümü, montaj hatları ve SMT atölyesi) sahibidir ve yaklaşık 60 kişiye istihdam sağlamaktadır.

 

IŞIK KAYNAK markası altında, yurtiçinde ve yurtdışında ürünlerimiz; petrokimya, inşaat, otomotiv, tersane, basınçlı kaplar imalatı, çelik yapılar ve hafif sanayi üretim firmalarında hizmet vermek üzere satılmaktadır.

 

Kalitedeki günlük taahhüdümüz ve ulusal ve uluslararası standartlara saygımız sayesinde, ürünlerimiz enerji tasarrufu, güvenlik ve çevre koruması için en katı kriterleri yerine getirmektedir. CE ve ISO 9001: 2000 sertifikalı ürünlerimiz Orta Doğu, Asya ve Kuzey Afrika başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesine satılmaktadır. Dünyada kaynak makinesi teknolojileri çok hızlı gelişen bir sektördür. IŞIK KAYNAK AR-GE projeleri ile her zaman daha kaliteli, daha verimli ve dünya kalite ölçü ve standartlarına uygun makine üretmeyi amaçlar.Bu maksatla; 2011 ve 2013 yılında iki adet Tubitak AR-GE projesini başarıyla tamamlamıştır. (2011 - 7100506 no’lu INVERTER DC TIG 300 A KAYNAK MAKİNESİ PROJESİ ve 2013 - 7120306 no’lu INVERTER SİNERJİK KAYNAK MAKİNESİ PROTOTİP GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ). Bu projelerin devamında 2014 yılında KOSGEB ARAŞTIRMA-GELİŞTİRME, İNOVASYON VE ENDÜSTRİYEL UYGULAMA DESTEK PROGRAMI'nı başarıyla tamamlamış ve INVERTER KAYNAK MAKİNESİ grubunda seri üretime girmiştir. Böylelikle ülkemizin dışa bağımlılığını azaltma noktasında biraz olsun katkı sağlamıştır.

 

IŞIK KAYNAK, TSE standartlarında ve %86'lık yüksek teknoloji yerli üretimi ile dışa bağımlı olmaksızın 60 çeşit kaynak makinesini üreten bir firmadır. Ürettiği ürünlerin yanında bölge sanayisini güncel kaynak teknolojileri ve yöntemleri konusunda bilgilendirerek/eğiterek imalat sektörüne daha kaliteli, daha hızlı ve en az maliyetli mamul imal edilmesinde katkıda bulunmaktadır.

 

IŞIK KAYNAK Türkiye'de ve dünyada 70'i aşkın satıcı acente ve servis noktası ile her zaman müşteri memnuniyeti çerçevesinde müşterilerine en yüksek kaliteyi sunmayı hedeflemiştir.

 

MİSYONUMUZ

Kaynakları verimli kullanan,

Müşteri odaklılık ilkelerini amaç edinmiş,

Kaynak sektöründe üstün kalitede ürün ve hizmet sunan,

Çevreye duyarlı bir kuruluş olmaktır.

 

VİZYONUMUZ

Dünyadaki yenilikçi kaynak ürünleri ve hizmetleri ile mutlak müşteri memnuniyeti sağlayarak kaynak çözümlerinde global bir marka olmaktır.